SANTEK Sanayi ve Teknoloji Fuarı’na damga vuran Match4Industry İkili İş Görüşmeleri, Avrupa İşletmeler Ağı üyesi Doğu Marmara ABİGEM, Kocaeli Sanayi Odası ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) işbirliğinde 6 – 7 Kasım 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleşti.

Firmaların ticari ve teknolojik iş ortaklıkları kurmalarını sağlamak amacıyla organize edilen ve bu yıl sekizincisi düzenlenen Match4Industry etkinliği, firmaların dünya pazarına açılması için köprü görevini üstlenmeyi sürdürüyor. Yerli ve yabancı firmalar iş fırsatları keşfetmek, yeni bağlantılar kurmak, endüstrideki son gelişmeleri takip etmek ve iş ağlarını genişletmek üzere Kocaeli’de bir araya geldi.

İngiltere, Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Sırbistan, Kosova, Yunanistan, Kanada, Küba, Çekya, Kongo, Nijerya, Uganda ve Tunus gibi ülkelerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, 123 yabancı firma ve 97 Türk firmanın katılımıyla 712 ikili iş görüşmesi gerçekleşti.

Match4Industry etkinliğinde; Otomotiv Yan Sanayi, Makina ve Metal, Plastik ve Kauçuk, Lastik, Kimya (Oto Boya ve Bakım Ürünleri), Yapı ve Yapı Materyalleri, Enerji, Çevre, Elektrik-Elektronik, Bilişim ve İletişim Teknolojileri sektörleri yer aldı.

Etkinlik kapsamında, işbirliği yapmak isteyen firmalar, yabancı firma yetkililerini işletmelerinde ağırlama fırsatı yakaladı. Ayrıca Match4Industry katılımcıları bölgedeki lider otomotiv üreticileri, Hyundai ve Ford Otosan’a saha ziyaretinde bulundu.

Yerli ve yabancı firmaların yeni iş bağlantıları kurmaları için Doğu Marmara ABİGEM tarafından etkinlik öncesinde eşleştirme desteği verilmiştir. Etkinlik sonrasında da katılımcı firmaların iş birliklerini verimli bir şekilde sürdürmeleri adına Doğu Marmara ABİGEM tarafından danışmanlık hizmetleri verilmeye devam edecektir.

Embed HTML not available.