ULUSLARARASI FİRMALAR KOCAELİ’DE CO-MATCHING ETKİNLİĞİ’NDE BİR ARAYA GELDİ.

Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliğinde 21-22 Mart tarihlerinde, İDEV Fuarı’nda düzenlenen Co-Matching etkinliği yerli ve yabancı firmaların buluşma noktası oldu.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Co-Matching İkili İş Görüşmeleri’ne katılan firma temsilcileri, Türkiye pazarında stratejik ortak bulmak, yatırım ve ticaret ortamını değerlendirmek üzere Kocaeli iş dünyasıyla bir araya geldi.

Kocaeli’nin Potansiyelini Sahada Gördüler

2 gün süren etkinlik programın ilk gününde, yabancı yetkililer Kocaeli’nin potansiyelini sahada gözlemleme fırsatı buldu. Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nden başlayan saha ziyaretlerinde Uzer Makina ve Almesan Alüminyum A.Ş.’ye konuk olan heyet, üretim tesisini gezerek firmaların faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Saha ziyaretleri, KOTO’nun nitelikli ara eleman yetiştirmek üzere açtığı ve kısa sürede mesleki eğitimde hem ulusal hem uluslararası alanlarda rol model olan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam etti. Okul müdürü Özcan Bedel’den eğitim sistemi ile ilgili bilgi alan katılımcılar, öğrencilerle de görüşmeler gerçekleştirdi.

5 Ülkeyle, 200’ü Aşkın İş Görüşmesi

Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Hindistan ve Yunanistan’dan gelen firma yetkilileri, fuar alanında bölge firmaları ile ikili iş görüşmelerinde bulunarak hem firmalarını tanıttı hem de işbirliklerine dair somut adımlar attı. Yerli ve yabancı 100 firma temsilcisinin katıldığı etkinlikte, 200’ü aşkın iş görüşmesi gerçekleşti.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]