Match4Industry’de 43 Yabancı Firma Ve 107 Türk Firma ile 737 İkili İş Görüşmesi Gerçekleşti

SANTEK Sanayi ve Teknoloji Fuarına damga vuran Match4Industry İkili İş Görüşmeleri Avrupa İşletmeler Ağı üyesi Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde, 26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

Firmaların iş ağlarını genişletebilmeleri adına gerçekleştirilen, bu yıl beşincisi düzenlenen Macth4Industry etkinliği, firmaların dünya pazarına açılması için kapı görevini üstlenmeyi sürdürüyor.

Firmalar; fırsatları keşfetmek, önemli bağlantılar kurabilmek, endüstrideki son gelişmeleri takip edebilmek ve iş ağlarını genişletebilmek adına Kocaeli’de bir araya geldi. Bulgaristan, Gürcistan, Makedonya, Malta, Hollanda, Sırbistan, Tunus, Kosova ve Özbekistan gibi ülkelerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, 43 yabancı firma ve 107 Türk Firma ile 737 ikili iş görüşmesi gerçekleşti.

Match4Industry etkinliği kapsamında; Otomotiv Yan Sanayi, Makina ve Metal, Plastik ve Kauçuk, Lastik, Kimya (Oto Boya ve Bakım Ürünleri), Yapı ve Yapı Materyalleri, Enerji, Çevre, Elektrik-Elektronik, Kadın Girişimciler, Bilişim ve İletişim Teknolojileri sektörleri yer aldı.

Etkinlik kapsamında, işbirliği yapmak isteyen firmalar, yabancı firma yetkililerini işletmelerinde ağırlama fırsatı yakaladı. Bu bağlamda, Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (TOSB), ziyaretçi firmalara TOSB ile ilgili sunum yapma fırsatı yakalarken, FORD OTOSAN, ziyaretçilerini yerinde ağırlayarak ürettim hatlarını gezdirdi. Bulgaristan heyeti ise “Göçmen Börekçisi” ziyareti gerçekleştirdi.

Yerli ve yabancı firmaların doğru ortaklıklara adım atabilmeleri adına etkinlik öncesi eşleştirme programı desteği verilirken, etkinlik sonrasında da katılımcı firmaların iş birliklerini verimli bir şekilde gerçekleştirmesi adına Doğu Marmara ABİGEM tarafından danışmanlık hizmeti verilmeye devam ediyor.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]