SANTEK Sanayi ve Teknoloji Fuarına damga vuran Match4Industry İkili İş Görüşmeleri, Avrupa İşletmeler Ağı üyesi Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Sanayi Odası iş birliğinde 02-03 Kasım tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleşti.

Firmaların iş ağlarını genişletebilmeleri adına gerçekleştirilen, bu yıl altıncısı düzenlenen Macth4Industry etkinliği, firmaların dünya pazarına açılması için köprü görevini üstlenmeyi sürdürüyor. Firmalar fırsatları keşfetmek, önemli bağlantılar kurabilmek, endüstrideki son gelişmeleri takip edebilmek ve iş ağlarını genişletebilmek adına Kocaeli’de bir araya geldi. Belarus, Bosna Hersek, Hırvatistan, İran, İsrail, Makedonya, Rusya, Sırbistan, Tunus gibi ülkelerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, 35 yabancı firma ve 125 Türk Firma ile 700 ikili iş görüşmesi gerçekleşti.Match4Industry etkinliği kapsamında; Otomotiv Yan Sanayi, Makina ve Metal, Plastik ve Kauçuk, Lastik, Kimya (Oto Boya ve Bakım Ürünleri), Yapı ve Yapı Materyalleri, Enerji, Çevre, Elektrik-Elektronik, Bilişim ve İletişim Teknolojileri sektörleri yer aldı.

Etkinlik kapsamında, işbirliği yapmak isteyen firmalar, yabancı firma yetkililerini işletmelerinde ağırlama fırsatı yakaladı. Ayrıca Match4Industry katılımcıları bölgedeki lider otomotiv üreticileri, Hyundai ve FORD OTOSAN’a saha ziyaretinde bulundular.

Yerli ve yabancı firmaların yeni ortaklıklar kurabilmesi için Doğu Marmara ABİGEM tarafından etkinlik öncesinde eşleştirme programı desteği verilmiştir. Etkinlik sonrasında da katılımcı firmaların iş birliklerini verimli bir şekilde gerçekleştirmesi adına Doğu Marmara ABİGEM tarafından danışmanlık hizmetleri verilmeye devam edecektir.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]