Başarılı KOBİ ve girişimcilerimizin kamuoyuna tanıtılması, ülkemiz ekonomisine yaptıkları katkının göz önüne serilmesi, cesaretlendirilmeleri, potansiyellerinin ortaya çıkarılması ve ödüllendirilmeleri amacıyla 2012’den bu yana her yıl düzenlenmekte olan KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi.

KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ‘Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü’, ‘Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri’ ve ‘Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri’ kategorilerinde verildi.

KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak 2014 KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında başvuru yapan 113 adet işletmemizden 50 adedinin başvurusu uygun bulunmuş ve Türkiye genelinde uygun bulunmuş olan 296 firmanın içinde yer almıştır. Yapılan değerlendirmenin ardından, Bursa 2014 KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında, 2013 yılında 11 finalistle yarışan Bursa 40 finalistin 12 ‘ini çıkarmış ve bir kez daha 3 büyük ilin toplamını geride bırakmıştır.

Bursaya 2 Ödül

Ankara Rixos Otel’de, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımlarııyla 29 Ocak 2015 tarihinde “KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik” ödül töreni gerçekleştirildi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında Bursa’dan 2 firmamız 40 finalist içindekendi kategorilerinde birinciliği elde ederek, KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde 1982 yılından bu yana ticari araçlar, zirai traktörler, iş makinaları ve özel araçlar için direksiyon ve süspansiyon parçaları üretmekte olan NSK Otomotiv Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. birincilik ödülünün sahibi olmuştur.

Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü kategorisinde ise otomotiv sektörü için körük imal eden ve 2012 yılından bu yana üretimini sürdürdüğü yeni üretim tesisinde yıllık 1.500.000 adet körük üretimi gerçekleştiren ve bunun %95’ini ihracat yönlendiren Mekpa Hava Süspansiyon Körükleri Kollektif Şirketi ödülün sahibi olmuştur.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]