KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Bursa Finalistleri Lansmanı, Bursa Hilton Otelde Başbakan Yardımcısı ve

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Bursa Milletvekilleri Bedrettin Yıldırım ile Canan

Candemir Çelik, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi

Rektörü Prof. Dr. Kamil Aydilek, Orhan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası

Başkanı İbrahim Burkay, KOSGEB Hizmet Merkezleri Koordinasyon Dairesi Başkanları Cemil Uğurlu, Celal Hatipoğlu

ve törene ev sahipliği yapan KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ’ın yanı sıra birçok kurum ve kuruluş

temsilcisi ve davetlilerin katılımları ile 28 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

Hilton Oteli’nde düzenlenen toplantı ile KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri için aday olan ve finale kalmayı başaran 11 Bursa firması kamu oyuna tanıtıldı.

Başarılı KOBİ ve girişimcilerimizin kamuoyuna tanıtılması, ülkemiz ekonomisine yaptıkları katkının göz önüne serilmesi, cesaretlendirilmeleri ve potansiyellerinin ortaya çıkarılması için ödüllendirilmeleri amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenecek olan KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri için belirlenen 40 finalist içinde yer alan 11 adet Bursa firması 28 Kasım 2013 tarihinde Hilton Oteli’nde Başbakan Yardımcısı Sn.Bülent Arınç’ın katılımı ile düzenlenen toplantı ile finale kalmayı başaran 11 Bursa firması kamu oyuna tanıtıldı

8 kategoride toplam 3.058 ön başvurunun yapılmış olduğu KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’ne Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde toplam 501, Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri kategorilerinde 612, Yılın Başarılı Girişimci kategorlerinde 812 olmak üzere toplam 1.925 başvuru kabul edilmiştir.

2012 yılında da en cok başvurunun Bursa’dan yapılmış olduğunu belirten KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet AKDAĞ, Yılın işbirliği Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü dalında birincilik ödülünün sahibi olan Bursa Bakalım A.Ş.’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödülünü aldığını hatırlattı. Bu sene de KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’ne Bursa’dan toplam 140 başvurunun gerçekleştirilmiş olduğuna değinen AKDAĞ, Türkiye çapında kabul edilen başvurular arasından belirlenmiş olan 40 finalistin içinde yer alan 11 finalistin Bursa firması olmasının gurur verici bir gelişme olduğunu belirterek, geçen yıla oranla bu yıl 2 katına çıkan finalist sayımızla beraber daha çok kategoride birincilik ödülünün Bursa’ya geleceğine inandığının altını çizerek finalistlere başarı dileklerini sundu.

KOBİ Büyük Ödülü

Bursa’dan iki firmamız birlikte KOBİ Büyük Ödülü dalında toplam 5 finalist arasında yer aldı.

E-Mak Mak. İnş. Tic. San. A.Ş :1992 yılından beri asfalt makineleri sektöründe faaliyet göstermektedir

Eroğlu Makine San. Tic. A.Ş: 1978’den bu yana makina sektöründe faaliyet göstermektedir.

İhracatçı KOBİ Ödülü

NSK Otomotiv San. Tic. Ltd.Şti. : Otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet göstermekte ve ürünlerinin %85’ini tüm dünyadaki otomtiv yan sanayi firmalarına tedarik etmektedir

Pega Otomotiv Süs. San. Tic. A.Ş : Ar-Ge yoğun bir üretim yapısıyla yurt dışı piyasalara odaklanarak 2008’den bu yana otomotiv sektöründe faaliyet göstermektedir.

Genç Girişimci Ödülü

Tkare Mak. San. Tic. Ltd. Şti. : KOSGEB desteği ile otomotiv setörüne mühendislik ve mimarlık hizmetleri vermek amacıyla 2011 yılında 1 çalışan ile kurulmuş ve 2013 yılında 21 çalışana ulaşmış olan firma Genç Girişimci Ödülü dalında diğer illerden 4 genç girişimci ile birlikte finalist oldu.

Küresel Doğan Girişimci Ödülü

Bu dalda 4 adet firma finalist oldu.

Datamar Madencilik İth. İhr. Şirketi: 2012 yılında kurulan ve Bursa’da bulunan mermer türlerinin ihracatında pek çok eski firmanın önüne geçmeyi başarmıştır.

Mavitec Mak. San. Tic. A.Ş.: Gıda sektörü geri dönüşüm makineleri ihracatı yapmaktadır

Platform Metal Kont. Mak. San. Tic. Ltd. Şti.:GSM sektöründe kullanılan montaj ve malzeme aksesuarları ihracatı yapmaktadır

Gusta Mobilya-Taner Gümüş: 2011 yılında kurulan firma faaliyet gösterdiği mobilya sektöründe gerçekleştirmiş olduğu içinde satışları hızlı bir şekilde arttırmıştır.

İnovatif Girişimci Ödülü

Bizpark Bilişim San. Tic. Ltd. Şti.:Kurumsal danışmanlık ve yazılım geliştirme destekleri konularında faaliyet göstermekte ve mobil oyun ve e-ticaret alt yapıları tasarlamaktadır

Cisim Müh. San. Tic. Ltd. Şti.: Kendileri tarafından tasarlanıp geliştirilen AVG ( Otomatik Yönlendirilmiş Araç ) ile hem yurt içinde hem yurt dışında önemli firmalara ürün satışı gerçekleştirmektedir.

2013 Yılı KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında; Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü, Yılın İnovatif KOBİ Ödülü, Yılın İşbirliği Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü, Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü, Yılın Genç Girişimci Ödülü, Yılın Kadın Girişimci Ödülü, Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü ve Yılın İnovatif Girişimci Ödülü kategorilerinde finale alan firmalar arasından birinci olan firmalar ödüllerini Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşecek olan törenle alacaklardır.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]