Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara ABİGEM ve Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi (BİGMEV) işbirliğinde 18 – 21 Haziran 2018 tarihlerinde Bosna Hersek’e heyet ziyareti düzenlendi.

İnşaat, çelik, alüminyum, plastik, cam, AR-GE ve çevre danışmanlığı konusunda faaliyet gösteren Kocaelili ve Bursalı firmaların katıldığı heyet organizasyonunda, Enerji-Yenilenebilir Enerji sektör fuarı Energa ziyaret edildi ve fuar alanında Bosna Hersekli firmalar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Heyet programı kapsamında, T.C. Bosna Hersek Büyükelçiliği, Bosna Hersek Dış Ticaret Odası, BİGMEV, Kalesiye Girişimciler Derneği ve Bosna Hersek İş Kadınları Derneği ziyaret edilerek; iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin, işbirliğinin geliştirilmesi ve karşılıklı yatırımların teşvik edilmesi amacıyla temaslarda bulunuldu.

Kalesiye Bölgesi’ne yapılan ziyarette, Kalesiye Girişimciler Derneği üyeleri ile toplantılar yapılarak, olası işbirlikleri değerlendirildi. Ayrıca bölgedeki metal işleme alanında faaliyet gösteren önemli firmalardan biri olan Lafat Komerc firması ile akaryakıt, inşaat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Polo Group’un tesisleri görüldü.

Heyet programı ile eş zamanlı olarak, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal ve Kurul Üyesi Ayşe Akçelik, Bosna Hersek İş Kadınları Derneği Başkanı Aida Zubcevic ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, kadın girişimciler ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular. Toplantı sonrasında kadın girişimciler tarafından işletilen Poliklinika FM ve Cordoba Restaurant ziyaret edildi.

Embed HTML not available.