Almanya’nın Düsseldorf kentinde 19-23 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 3 yılda bir düzenlenen “K-Düsseldorf 2016 Uluslararası Plastik ve Kauçuk Sanayi Fuarı”na Eskişehir Sanayi Odası tarafından bir iş heyeti organizasyonu yapılmış ve Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında yabancı firmalar ile ikili iş görüşmeleri düzenlenmiştir.

Dünya’nın en önemli plastik ve kauçuk endüstri fuarı konumunda olan K – Düsseldorf, katılımcılar için Avrupa pazarında yer alma ve en son teknik bilgi ve becerileri görme fırsatı sunmuştur. 1952 yılından bu yana her üç yılda bir 250.000 m2’lik alanda gerçekleştirilen fuara 2013 yılında 3220 firma stand ile, yaklaşık 220.000 kişi de ziyaretçi olarak katılmıştır. Bu yıl ki büyük organizasyonda da yaklaşık olarak aynı sayıda firma ve ziyaretçiler katılmıştır. Ağırlıklı olarak; Yardımcılar, Temel Malzemeleri, Ekipmanları, Makine İnşaat, Bitkiler ve Makine Kimya Endüstrisi, Plastik Kaplama, Plastik İşleme Makineleri, Plastik Üretim Makineleri, Plastik Ürünler, Plastik Teknolojisi, Plastik, Plastik İşleme, Polimerler, Kauçuk, Kauçuk İşleme Makineleri, yarı bitmiş ürünler, hizmetler, araçlar gibi alanlarda yenilik ve teknolojileri yerinde görme fırsatı yakalamışlardır.

Bu yıl ki fuara Eskişehir Sanayi Odası organizasyonuyla NOVA KALIP, KOYUNCU PLASTİK , BOYPLAST , ISIDEM YALITIM ve ESKİM firma yetkilileri katılmıştır. Fuara toplamda 12 kişi ile katılım sağlanmıştır.

Fuar ziyareti esnasında Eskişehir Sanayi Odası üyesi olduğu Avrupa İşletmeler Ağı çalışmaları kapsamında “NRW.INTERNATIONAL GMBH” kurumu işbirliğinde, organizasyona katılım sağlayan üye firmalar ile yabancı katılımcılar arasında ticari ve teknolojik bilgi paylaşımına yönelik ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir. Alman Avrupa İşletmeler Ağı ortağı ile birebir tanışma olanağı sağlanmış ve sonraki etkinlikler için zemin hazırlanmıştır.

Fuar hem Eskişehir Sanayi Odası hem de katılımcı firmalar açısından plastik ve kauçuk sektöründe son teknoloji makine, imalat ve üretim teknolojilerinin görülmesi ve iş hacimlerinin arttırılması açısından oldukça verimli olmuştur.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]