Almanya’nın Berlin kentinde 19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen “InnoTrans Ulaşım ve Toplu Taşıma Teknolojileri Fuarı” na Eskişehir Sanayi Odası tarafından bir iş heyeti organizasyonu yapılmış ve Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında yabancı firmalar ile ikili iş görüşmeleri düzenlenmiştir.

İki yılda bir gerçekleştirilen ve demiryolları sektöründe Dünya’nın en büyük fuarı olan InnoTrans Fuarı’na geçtiğimiz yıl 55 ülkeden 2.761 firma stant ile, 140.000 kişi de ziyaretçi olarak katılım sağlamıştır. Uluslararası düzeyde yolcu ve yük taşımacılığı teknolojilerindeki aktörleri bir araya getiren Fuar’da pek çok yeni teknoloji demiryolu araçlarının sergisi de yapılmıştır. Aynı zamanda kaynak teknolojileri başta olmak üzere birçok uygulama gösterime sunulmuştur.

Bu yıl 13. kez düzenlenen InnoTrans’ta ağırlık olarak ele alınan konular şunlardır: Demiryolu taşıtları, modülleri ve komponentler (traksiyon, enerji ve elektrik mühendisliği vb.), bakım-onarım, iç donanımlar, seyahat hizmetleri, demiryolu altyapısı, hat teknolojisi, toplu taşıma, lokal ve bölgesel otobüsler, sabit tesisler, güvenlik, yolcu bilgilendirme sistemleri, trafik yönetimi, sinyalizasyon, data işlem, yük trafiği lojistiği, tünel inşa, inşa makineleri, parçaları ve aksesuarları, iletişim, havalandırma sistemleri, enerji tedarik sistemleri ve aydınlatma.

Bu yıl Fuara Eskişehir Sanayi Odası organizasyonuyla TCDD-TÜLOMSAŞ,SAVRONİK firmaları kendi standlarıyla katılım göstermiş ayrıca ziyaretçi olarak da YAKABOYU KABİN,ESRAY,EMEK ÖZEL CİVATA,ERTAN DÖKÜM, AYDINGÖR MAKİNA firmaları yetkilileri katılmıştır. Toplamda 48 kişilik katılım sağlanmıştır.

Fuar ziyaretinin yanında Eskişehir Sanayi Odası’nın üyesi olduğu Avrupa İşletmeler Ağı çalışmaları kapsamında ortağı olan “BERLIN PARTNER FUER WIRTSCHAFT UND TECHNOLOGIE GMBH” kurumu işbirliğinde organizasyona katılım sağlayan üye firmalar ile yabancı katılımcılar arasında ticari ve teknolojik bilgi paylaşımına yönelik 9 ikili iş görüşmesi gerçekleştirilmiştir.

Fuar hem Eskişehir Sanayi Odasız ve hem de katılımcı firmalarımız açısından ulaşım ve raylı sistemlerde yeni imalat ve üretim teknolojilerinin görülmesi ve iş hacimlerinin arttırılması hususlarında oldukça verimli olmuştur.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]