Avrupa İşletmeler  Ağı kapsamında KOSGEB Bursa Batı Müdürlüğü  tarafından 22-23-24 Eylül 2020 tarihlerinde ücretsiz olarak İleri Satıcı Geliştirme Webinarı  düzenlenecektir.

Webinar  Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup 100 kişilik kontenjan ile sınırlıdır.

Eğitimin Detayları;

İLERİ SATICI GELİŞTİRME EĞİTİMİ

EĞİTMEN: Hakan Ömer GİDER

AMAÇ: Pandemi süresince evlerimizden çalışırken bir yandan da kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Ben bir eğitimci olarak bilgilerimi gelecek günlere kendilerini hazırlamayı hedefleyen satıcı dostlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

Amacım onlara maksimum faydayı sağlayabilmek. Umarım bu günler geçtikten sonra kendileri ile normal ortamlarda da tanışabilirim.

Süre: 12 ders saati (3 gün-4’er saat)

NELER Öğreneceğiz?

Size her bir modülde neler anlatacağımız ile ilgili kısa bilgiler paylaşmak istiyorum

MODÜL:1: TELEFON VE EKRANDAN SATIŞ AMAÇLI İLETİŞİM:

Artık iletişim şeklimiz çok değişti, temel birkaç önemli konuya değindikten sonra telefon ya da görüntülü araçlar ile nasıl iletişim kurmalıyız? anlatırken nelere dikkat etmeliyiz? ve Bu konudaki başarı neler ile sağlanabilecektir?

MODÜL:2 MÜŞTERİYLE EMPATİ VE SEMPATİ:

Hep müşteriyi tanımaktan bahsediyoruz. Ne yapar? ne ister? kafası nasıl çalışır az çok bildiklerimiz. Peki empati ne? Sadece kendimizi karşımızdakinin yerine koymak mı? Hatta hep yanlış öğrendiğimiz bir kavram da sempati! Bunları müşteri iletişiminde nasıl doğru kullanabiliriz?

MODÜL:3 STRES VE ÖFKE KONTROLÜ:

İçinde bulunduğumuz durum normalleşmeye bile başlasa bir çoğumuzun psikolojisi bozulmaya başladı. Bu bozulan psikoloji hangi işi yaparsak yapalım bizi etkilemeye ve yönetmekte zorlandığımız öfkeler olarak ortaya çıkmaya başladı. Bu eğitim ile bunları biraz kontrol altına almanın farkındalığını yaşatmayı hedefliyoruz.

MODÜL:4 NÖRO-SATIŞ ve DUYGUSAL ZEKA:

Bu aralar çok duyuyoruz Nöro yani beyin ile her şey bu programda beyin ile satışı bize hatırlatacak, ayrıca yine önemli bir kavram olan Duygusal Zeka ve diğer zeka türleri de bu eğitimdeki yerini almaya başlayacak. Keyifli ve farklı bir deneyim yaşatmasını bekliyorum.

MODÜL:5 İLERİ İKNA TEKNİKLERİ:

İkna son yılların en çok ilgi çeken davranışı… Ne çok severmişiz birilerine bir şeyler yaptırmayı Kim ikna olur kim ikna olmaz gibi ana kavramların dışında 9 farklı ikna teknik ve taktiği ile tanıştırmayı hedefliyorum.

MODÜL:6 İNOVASYONEL SATIŞ VE SATICI:

İnovasyon hayatımızın tüm konularında kullanılmaya çalışıyor. Neden satıcılar da bu konuyu kullanması diyerek önce biraz inovasyonun mantığından bahsedip, ardından da birlikte akıl yürüterek çözümler geliştireceğiz.

MODÜL:7 İLERİ MÜZAKERE TAKTİKLERİ:

Tabii ki hayatın bir parçası olan müzakere için herkes bir şeyler anlatıyor. Ben konuya alıcı ve satıcının bakışı ile yaklaşacağım. Müzakerenin masadaki başarısı ve süreci yönetme aşamasındaki bazı teknik ve taktikleri masaya yatıracağımız bir program olacak.

MODÜL.:8 12 SATIŞ BARİYERİ AŞMA YÖNTEMLERİ:

Bariyer, engel, itiraz adına ne derseniz deyin. Hepsi almadan önce müşterinin yokuşları olarak karşımıza çıkıyor. Bu davranışa nasıl bir tavır takınmamız gerektiğinin dışında kişilere ve ürünlere bağımlı kalmadan uygulanabilir taktikler ile tanıştırmayı hedefliyorum.

MODÜL:9 10 SATIŞ KAZANMA TAKTİĞİ:

Satış kazanılmadıkça futbol da gol atılmadıkça çok başarılı sayılmaz. Bizi gol atmaya götürecek gerek ekrandan gerekse telefondan kullanabileceğimiz başarılı şutları anlatabileceğimiz bir bölüm olacak.

Kendinizi NASIL Ölçeceksiniz?

Testler

Program süresince katılımcılar çeşitli testler ile kendilerini tanıma fırsatı bulacaklar. Bu testler

  1. Birbirimizle İletişim
  2. Satış Becerisi Analizi
  3. Temsil Sistemleri Tanıma Testi

HAKAN ÖMER GİDER KİMDİR?

Hakan Ömer Gider, Satışçının Antrenman Notları, Satış Bir Çocuk Oyunudur, Nasıl Satış? ve 4S İsimli kitapların yazarı, satış ve pazarlama danışmanı ve satış eğitimcisidir. Lisansını Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama Ana Bilim dalında tamamlamıştır. Halen St. Clements Üniversitesi’nde Endüstri Psikolojisi üzerine doktora yapmaktadır.

Eğitime katılmak isteyenlerin ad-soyad ve cep telefonu bilgilerini  Elif DURUTAN PAZAR’a  ( [email protected]) ileterek başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Paylaş !

[the_ad id="4126"]