22 Kasım 2019 tarihinde ULUTEK Teknopark, KOSGEB, Uludağ İhracatçılar Birliği ,Avrupa İşletmeler Ağı işbirliğiyle düzenlenen seminere sanayi ve iş dünyasının temsilcileri katıldı. Programda KOSGEB Bursa İl Müdürü Erkan Güngör ve Uludağ İhracatçılar Birliği (UİB) Devlet Destekleri Şube Müdürü Birsen Dener konuşmacı olarak yer aldı.

Yurt dışı pazar destekleri konusunda açıklamalarda bulunan Erkan Güngör, KOBİ’lerin ulusal ve uluslararası pazarlara erişiminin kolaylaştırılması konusunda ciddi yenilikler getirildiğini vurguladı.

KOSGEB veri tabanına kayıtlı KOBİ’lerin desteklerden yararlanabileceğini aktaran Güngör; “KOBİ’lerin kendi ihtiyaçlarını tespit edebilmelerini sağlamak istiyoruz. Bu noktada ihtiyaç duyulan araçlara ulaşabilmeleri için KOBİ’lerimize ciddi destekler veriyoruz. Firmalarımızın yurt dışı pazarlara açılabilme kabiliyetlerini geliştirmeye çalışıyoruz. İhracata başlayan ve e-ticaret yapan KOBİ sayısını arttırmak istiyoruz. Proje bazlı yürütülecek bir program. Minimum 8 ay, maksimum 24 aylık program yazan KOBİ’lerimize üst sınır olarak 300 bin TL’lik bir destek sağlıyoruz. Bu rakamın 210 bin TL’si hibe, 90 bin TL’si ise geri ödemeli kredi olarak veriliyor. Tüm KOBİ’lerimiz bu programdan tek sefere mahsus yararlanabilecek” diye konuştu.

Embed HTML not available.