Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında, ULUTEK Teknopark ve Bursa Uludağ TTO işbirliği ile ” Fikri Mülkiyet Hakları ve Patent Araştırması Eğitimi” düzenlendi.
Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında, ULUTEK Teknopark ve Bursa Uludağ TTO işbirliği ile “ Fikri Mülkiyet Hakları ve Patent Araştırması Eğitimi” düzenlendi.

Eğitim açılışında Ulutek Teknopark Projeler Sorumlusu Emel Morina Güzel; Doğu Marmara Konsorsiyum ortağı olarak Avrupa İşletmeler Ağı projesi kapsamında KOBİ’lere ücretsiz olarak sağlanan, uluslararası boyutta teknolojik ve ticari işbirlikleri oluşturma hizmetleri ile inovasyon yönetimi danışmanlıkları hakkında bilgi verdi.

Ar-ge ve mühendislik faaliyetlerinde çalışan, uzman ve yöneticilere yönelik olarak düzenlenen, patent verilerinden faydalanma ve patent araştırması konularını içeren eğitime, Fikri ve Sınai Haklar Koordinatörü ve Patent Vekili Sevcan Kalender, konuşmacı olarak katıldı.

Eğitimde; Fikri mülkiyet hakları, patent ve faydalı modeller, marka alan, tasarım, coğrafi işaret geleneksel ürün, entegre devre topografyası, bitki ıslahı, know-how/ ticari sır, 6769 sayılı sınai mülkiyet kanunu ve yurt içi – yurt dışı patent başvuru ve tescil süreçleri konuları ile yurt içi-yurt dışı patent araştırma eğitimi yer aldı.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]