Doğu Marmara ABİGEM tarafından, 2019 COSME dönemi bilgilendirme toplantısı 16 Ocak 2019 tarihinde Kocaeli Sanayi Odası’nda düzenlendi.

Bölge firmalarından yoğun katılımın olduğu seminerde, Doğu Marmara ABİGEM Genel Müdürü Şenay Yıldız, 2019 COSME dönemi ve bu dönemde yapılması planlanan yerel ve uluslararası Avrupa İşletmeler Ağı faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Genel Müdür Yıldız, yurtdışı heyet ziyaretleri ve uluslararası ikili iş görüşmeleri etkinlikleri ile KOBİ’lerin rekabet gücünü arttırmaya ve dış pazarda iş ortakları bulmalarını sağlamaya yönelik organizasyonların düzenleneceğini bildirdi. Ayrıca Doğu Marmara ABİGEM’in, KOBİ’leri bilgilendirmek ve bölgedeki farkındalığı arttırmak üzere; AB mevzuatı ve uygulamalar, ulusal ve uluslararası hibe programlarına yönelik proje yazma, finansal kaynaklara erişim, dış ticaret, uluslararası pazarlarda müşteri bulma, e-ticaret ve inovasyon gibi konularda eğitim ve seminerlerden oluşan yerel etkinlikler düzenlemeye de devam edeceğini belirtti.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]