Referans no: TODE20200810002

Su arıtma teknolojilerindeki ilerlemeleriyle tanınan bir Alman teknik üniversitesi, proses ve atık suyun arıtılması için yeni bir ozon reaktörü geliştirdi. Geleneksel teknolojilere karşı temel yenilik, düşük mekansal gereksinimleri, modüler yapısı ve ölçeklenebilirliğinin yanı sıra düşük işletme maliyetlerinde yatmaktadır. Enstitü, teknolojiyi TRL 5’ten itibaren ilerletmek için bir lisans veya araştırma işbirliği anlaşması çerçevesinde bir işbirliği ile ilgilenmektedir.

Referans no: TOES20200828001

Elektromedikal sektördeki bir İspanyol şirketi küçük gıda maddelerinin dezenfeksiyonu için bir prototip geliştirdi. Özellikle emzirme ekipmanlarının dezenfeksiyonu için uygun, ancak taze bitkisel gıdaların tüketimden önce dezenfekte uygulaması için de aynı derecede etkiye sahiptir. Şirket, üretimi ve piyasaya sürülmesi için ürünün sanayileşmesi ve ticarileştirilmesini üstlenecek bir ortak arayışındadır.

Referans no: BODE20200811001

Bir Alman girişim şirketi, rota optimizasyonu yoluyla şehirlerde atık toplama maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilen ve atık toplama kaynaklı karbon emisyonlarını azaltabilen güneş enerjisiyle çalışan, IoT bağlantılı akıllı atık kutuları üretmektedir. Çöp kutuları yerleşik ekranlara sahip olduğundan, hem yüksek düzeyde optimize edilmiş bir atık deposu hem de değerli bir bilgi / reklam aracı olarak hizmet edebilmektedir. Şirket, finansal anlaşmalar kapsamında yatırımcılar ve dağıtım hizmetleri anlaşmaları kapsamında ticari aracılar aramaktadır.

Referans no: BONL20200826001

Hollandalı çevre dostu şirket, plastik içermeyen pipetler üretmektedir. Buğday samanları, çevremiz üzerinde önemli bir etkiye sahip olan plastik pipetler için sürdürülebilir bir alternatif olarak kabul edilebilir. 2021’den bu yana tek kullanımlık plastik kullanımı AB’de yasaklanacak, şirket satışları artırmak için ticari ortaklar aramaktadır. Bir ticari acentelik sözleşmesi veya bir dağıtım hizmetleri sözleşmesi öngörülmektedir.

Referans no: TODE20200901002

Bir Alman KOBİ, büyük ve ince duvarlı çalışma alanlarının deformasyonunu önleyen otomatik, modüler ve esnek bir bağlama sistemi geliştirdi. Avantajları arasında yeniden kullanılabilirliği, hızlı tedarik süresi ve iş parçalarının kararlılığı bulunur. Bu, hatalı üretimi azaltır ve maliyet ve zaman tasarrufu sağlar. Çeşitli alanlardan talaşlı imalat ve imalat şirketleri, teknik destek ile ticari anlaşmalar için aranmaktadır. Sanayi veya araştırma ortaklarıyla araştırma anlaşmaları da mümkündür.

Embed HTML not available.