Referans no: TOFR20201014001

Bir Fransız KOBİ, yüzen atıkları ve petrol sızıntılarını toplayan küçük bir robot geliştirmiştir. Bu bot, limanlar, marinalar, göller, kanallar, aynı zamanda eğlence merkezleri, otel konutları ve endüstriyel tesisler gibi az ya da çok yaygın ve korunaklı alanların su kirliliğine karşı savaşmak için etkili ve esnek bir çözümdür. Şirket dünya çapında satış yapıyor ancak AB ülkelerinde teknik destek ile daha fazla ticari anlaşma arıyor.

Referans no: TRES20201029001

İspanya’dan bir su hizmetleri şirketi, açık inovasyon platformu aracılığıyla bir meydan okuma başlatmıştı. Daha iyi bir finansal ve çevresel yönetim için tüketime izin verilen tedarik sistemlerinde kaybolan kayıtsız suyun büyüklüğünün belirlenmesi ile ilgilenir. Potansiyel çözümün teknolojik ve / veya araştırma türleri işbirliği yoluyla geliştirilecektir.

Referans no: TRES20201027001

Kendini su arıtmaya adamış İspanyol şirket, tarım amaçlı gübrelerde atık su istasyonlarında oluşan çamurdan yararlanmak ve çamura yeni bir kullanım sağlamak istiyor. Uzmanların, araştırma ve teknik işbirliği anlaşmaları için mevcut en iyi yönetim ve arıtma tekniklerini belirlemek ve geliştirmek için, incelenen farklı atık türlerini, başlangıçtaki durumu ve bunların oluşumuyla ilgili sorunları tanıması beklenmektedir. 

Referans no: BOPL20201019002

Akıllı yenilenebilir enerji kaynakları modüllerinin üretiminde uzmanlaşmış küçük bir Polonyalı şirket, ürünlerini uluslararası pazarda dağıtmak için distribütörler ve acenteler aramaktadırlar. Şirket, bir dağıtım veya ticari acentelik anlaşması şeklinde uzun vadeli bir işbirliği kurmakla ilgilenmektedir.

Referans no: TOIT20201102001

Bir araştırma grubu tarafından kurulan bir İtalyan şirketi, zararlı emisyonu ortadan kaldıran süper kritik su sayesinde yenilikçi, sürdürülebilir ve çevre için güvenli bir süreçle özel ve tehlikeli atıkların (hastanelerden, araştırma laboratuvarlarından ve endüstrilerden) arıtılması için benzersiz bir teknoloji geliştirmiştir. PCT uzantılı 5 İtalyan patenti ile korunmaktadır. Mali, ortak girişim, teknik veya araştırma işbirliği anlaşmaları aranmaktadır. Lisans sözleşmesi de düşünülebilir.

Embed HTML not available.