Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara ABİGEM ve TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi organizasyonunda, Automechanika Birmingham Otomotiv Fuarı kapsamında 5 – 8 Haziran tarihlerinde Birmingham’a bir heyet ziyareti düzenledi.
Birmingham Ticaret Odası ile işbirliğinde gerçekleşen etkinliğe Kocaeli’nin önde gelen otomotiv ve otomotiv yan sanayi firmaları katıldı. Etkinliğin ilk gününde dünyanın lider otomobil üreticilerinden Jaguar-Land Rover’ın üretim tesisleri ziyaret edildi ve bir otomobilin piyasaya sürülecek hale gelene kadar geçirdiği aşamalar yerinde görüldü.
Türk ve İngiliz firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Program kapsamında, üniversitesanayi işbirliğinde dünyada yeni bir model yaratmış olan Warwick Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirildi. Profesör Lord Bahattacharyya ve Profesör Sujit Banerji’nin karşıladığı Türk heyet, Warwick Üniversitesi’nin otomotiv sektöründeki firmalar ile yaptığı ARGE ve inovasyon çalışmaları konusunda bilgi aldı. Üniversitenin tanıtımının ardından Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve TOSB Başkanı Yunus Çiftçi Kocaeli’yi ve bölgedeki otomotiv sektörünü konu alan birer sunum yaptı. Karşılıklı sunumların sonrasında Warwick
Üniversitesi ile gerçekleşebilecek işbirlikleri görüşüldü. Ayrıca heyet üniversitenin tematik atölye ve laboratuvarlarını görme imkanı yakaladı.
Etkinliğin ikinci gününde Automechanika Birmingham Fuarı ziyaret edildi. Otomotiv ve otomotiv yan sanayi, yedek parça ve aksesuarlar, elektronik sistemler, bakım-onarım, dijital çözümler, oto bakım ve yenileme alanlarını kapsayan fuarda katılımcılar sektördeki sergilenen son teknoloji ürünleri inceleme ve değerlendirme fırsatı yakaladı.
Programın devamında Birmingham Ticaret Odası’na ziyarette bulunuldu. Bölgedeki sanayi faaliyetleri ile ticari ve ekonomik fırsatlar hakkında bilgi alındı. Türk ve İngiliz firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Paylaş !

[the_ad id="4126"]